Hidrofor Sistemleri ve Hidrofor Fiyatları

Wilo - Hidrofor Sistemleri ve Çeşitleri

wilo-dagic-pompa

Basıncın yeterli seviyede olmadığı durumlarda suyun kaynaktan istenen hedefe taşınması için kullanılan hidrofor oldukça işlevsel bir yardımcı ekipmandır. Site gibi geniş sahalara yapılan projelerde veya yüksek inşaat alanlarında, inşaat çalışmalarının çok daha kolay ve pratik hale gelmesini sağlayan hidrofor şebeke suyunda yeterli basınç söz konusu değilse de çalışmanın devam etmesini sağlar. Genellikle elektrik enerjisinden kaynak alan hidrofor fiyatları konusunda tıpkı modelleri gibi değişkenlik gösterir. Suyun kesilmesiyle birlikte ne yazık ki işlevsel hale gelebilen bazı modeller bulunur, ancak pompanın daha önceden doldurulmuş olan bir depo ile bağlantısının olması bu gibi olumsuz durumları da konu dışı bırakır. Bu noktada farklı modeller arasından kullanım amacına uygun olanı tercih etmenin önemi fark edilir.

Hidrofor adı verilen ve aslında bir tür motorlu pompa olarak tasvir edilebilen bu makineler, suyun otomatik olarak bir noktadan bir başka noktaya taşınması için kullanılır. Pano adı verilen sistem bileşeni ise bu makineye giren ve çıkan suyun kontrolünü sağlar. Panonun kullanımını bilmek önem taşır, çünkü makineye otomatik çalışma özelliğini kazandıran bu panel, gerekli ayarlamalar yapıldığında makinenin devreye girmesi için kilit öneme sahiptir.

Kullanım alanlarına ve projenin detaylarına göre tercih edilebilecek pek çok hidrofor modeli bulunur. Bu modellerin her biri uzun ömürlü bir kullanım deneyimi için uygun koruyucu ekipmanlarla desteklenir. Ancak sadece koruyucu sistem ekipmanlarıyla sınırlı kalmayan bu karmaşık tasarımlarda şalter gibi farklı parçalar görülebilir. Suyun girişi ve çıkışı için kontrol mekanizmasını sağlayan şalterin yanı sıra, suyu kesmeye yarayan hidrofor küresi gibi yardımcı elemanlar da bulunur. Çekvalf adı verilen parça ise basınç düştüğü takdirde normal şartlarda ters yönde ilerlemesi gereken suyun her zaman ileri yönlü akışına devam etmesini sağlar. Sistem içindeki yüksek basıncın kontrol altına tutulması ve böylece makinenin her zaman güvenli şekilde çalışması ise emniyet ventili adı verilen parça ile mümkün hale gelir.

Farklı hidrofor modelleri ve elbette buna bağlı çeşitli hidrofor fiyatları görmek mümkün olurken, bunlar arasında bulabileceğiniz pek çok ekonomik alternatif vardır. Kullanım pratikliğinin yanı sıra bütçe dostu olmasıyla da dikkat çeken farklı modelleri öğrenerek ev bahçelerinde yapılan sulamaların yanı sıra tarla sulamak gibi daha da ileri seviye işlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Ayrıca ısıtma sistemlerinde kullanılan peteklerin temizlenmesi için de bu makinelerden faydalanıldığını bilmekte fayda vardır. Seçilen model hangi amaca hizmet ederse etsin, her durumda modelin talebe uygunluğuna dikkat etmekte fayda bulunduğunu bilmelisiniz.

İletişime Geç Hemen Arayalım!

  Hidrofor En Çok Nerede Kullanılır?

  Temelde su basıncının düşük olduğu yerlerde su basma gücü sayesinde suyun akışa devam etmesini ve daha ileriye transfer olmasını sağlayan hidrofor özelleşmiş sanayinin yanı sıra günlük yaşamın farklı alanlarında da sıkça kullanılır. Bu kullanımların başında sulama işlemleri gelir ve farklı modelleri inceleyerek hem tarla gibi geniş arazilerde hem de müstakil ev bahçesi gibi nispeten dar alanlarda sulama yapmak için hidrofor kullanımı tercih edilebilir.

  Hidrofor kullanımı yeni nesil inşaat projelerinin de kurtarıcılarından biri olmakta, özellikle yüksek kat sayısına sahip apartmanlarda zeminden suyu çekmek için sıklıkla bu güce başvurulmaktadır. Merkezi ısıtma sistemlerinde kazanın genellikle zeminde bulunması, kaynaktan alınan enerjinin yukarı katlara ulaşmasını güçleştirmekte, tam bu noktada devreye basma gücüyle hidrofor modelleri girmektedir. Yerden ısıtma sistemleri gibi sıcaklığın merkezi bir su deposundan elde edildiği sistemler için hidrofor kullanımı kritik önem taşımakta, ancak binanın yükseklik ve depolama alanına özgü şekilde doğru model seçimi şart olmaktadır. Aksi halde basma gücü yetersiz kalan bir hidrofor modelinin tercih edilmesi durumunda yerden ısıtma gibi son derece verimli bir sistemde dahi üst katlarda istenen sıcaklığı yakalamak güç bir hal alabilir. Bir diğer olasılıkta ise yüksek enerji kullanımına sahip, fazla donanımlı bir hidrofor kullanımı ise hem başlangıç maliyetini katlayabilir hem de ilerleyen dönemde ekstra enerji kullanımına neden olabilir. Farklı hidrofor fiyatları arasından uygun olanı bulmaya çalışırken teknik özellikleri ve amaca uygunluğu da göz önünde bulundurmanız, hatta bu konuda uzman kişilerden destek almanız gerekir.

  Projenin özelliklerine en uygun ısıtma sistemlerine ve hidrofor gibi sistem bileşenlerine güvenilir kaliteyle sahip olmak için hemen şimdi firmamıza ulaşabilirsiniz. Yalnızca ideal ürünün tercih edilmesi için değil, aynı zamanda titizlikle monte edilmesi için de ulaşabileceğiniz ekibimiz ile sorunsuz çalışan hidrofor kalitesine sahip olabilirsiniz. Tam olarak gereksinimi karşılamaya yönelik ürünü tercih ederken uygun hidrofor fiyatları ile bütçenizi koruyabilir, tasarruflu şekilde ısıtma sistemlerinden yararlanmaya yüksek kalite hidrofor tercih ederek başlayabilirsiniz.

  Referanslarımız

  Yerden ısıtma referanslar
  yerden ısıtma referans
  yerden ısıtma referanslar
  yerden ısıtma referanslar
  yerden ısıtma referanslar
  Yerden ısıtma referans

  Hidrofor Çalışma Prensibi

  Sistem içerisinde farklı parçalar bulunduran hidrofor modelleri enerji kaynağına veya teknik özelliklerine göre farklı çalışma prensipleriyle görevini yerini getirir. Başlatma ve durdurma özelliklerinin otomatik şekilde gerçekleştiği bu makineler, genel olarak oldukça dayanıklı malzemelerden üretilir. Böylece çalışması için insan gücüne duyulan gereksinimin minimuma inmesi amaçlanır. Uygun işleyiş şartlarının sağlandığından emin olunsa dahi suyun basıncını yer yer kontrol ederek çalıştırılması önerilen bu makineler, su tazyikinin çok düşük veya tam tersi çok yüksek olması halinde sorun yaşanmasına neden olabilir.

  Ürünün iç kısmında bulunan vanalar, suyun çıkış yönünde akışını sağlamaktan sorumlu iken, havanın giriş yaptığı selenoid kısma ise hortumun ağzı bağlanır. Takın su hacmine bağlı olarak hava pompalaması için gerekli olan bu hortum, ayrıca suyun seviyesinin de kontrol altına olmasına yardımcıdır. Basınç düzeyine göre pompanın devreye girmesini sağlayan tank ise aynı zamanda şalter mekanizmasının da düzenli çalışmasını sağlar. Buradan anlaşılacağı üzere karmaşık olmanın yanı sıra her biri birbirini tamamlama özelliği gösteren pek çok bileşenden oluşan hidrofor oldukça işlevsel bir makine olarak hizmet verir.

  Hidrofor Kullanırken Karşılaşılabilecek Durumlar

  Bahsedildiği üzere farklı modelleri bulunan hidrofor tasarımlarında, kullanım alanına bağlı olarak 50, 100, 200 veya 300 litre gibi farklı kapasite değerleri ile karşılaşabilirsiniz. Hidrofor modelleri seçiminde amaca uygun şekilde karar vermeyen pek çok kişi için kapasitenin yetersiz veya fazla gelmesi gibi durumlarla karşılaşılması olasıdır. Bu nedenle seçenekler arasında kapasiteye dikkat ederek alım yapmak, en iyi sonuçla karşılaşmanın yanında ekstra masraf oluşmaması için de önemlidir. Ayrıca tercih edebileceğiniz modellerde farklı debi değerine, basma özelliğine veya bu gibi teknik detaylara da rastlayabilir, yine ürünün kullanılacağı alana göre alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

  Elektrik enerjisiyle çalışan hidrofor modellerine bakıldığında ise 24v, 220v, 800w, 600w, 500w gibi birbirinden farklı değerler görülebilir. Elektrik enerjisiyle çalışan bir model alacak olanların ürünün bağlanacağı elektrik kaynağına dikkat ederek seçim yapmak gerekmekte, aksi halde ürünün kullanım alanında güvenle çalışması mümkün olmamaktadır. Tarlalarda sulama yapacak olanların elektrik enerjisinin sınırlı olduğu bu gibi yerler için alım yapacak olması halinde elektrik kaynağına ekstra dikkat etmesi gerekebilir. Elbette elektrik gücüne bağlı olarak hidrofor fiyatları da değişkenlik gösterir ve enerji sarfiyatı gibi ekstra maliyet de olmaması için elektrik gücünün kullanıma denk olmasına özen gösterilmelidir.

  Hidrofor fiyatları ve modelleri arasında incelemenizi yaparken elektrik enerjisiyle çalışan modellerin yanı sıra kompresörlü modellerle de karşılaşabilirsiniz. Seçilen ürünün enerji kaynağından bağımsız olarak, nasıl bir yerde konumlandırılacağı ve uzun dönem hangi şartlara maruz kalacağı da önemli bir durumdur. Bu ürünlerden maksimum verim almak ve en iyi performansla çalışmasını sağlamak için nem değerinin düşük, sıcaklığın optimal düzeyde olduğu yerlere konumlandırılmaları önemlidir. Aksi hale model kaliteli dahi olsa ilk performansını vermeyebilir ve kullanım ömrü düşerek yeni sorunlara yol açabilir.

  Wilo - Dalgıç Pompa Sistemleri (Video)

  wilo-desenerji

  wilo-dagic-pompa

  wilo-desenerji

  Basıncın yeterli seviyede olmadığı durumlarda suyun kaynaktan istenen hedefe taşınması için kullanılan hidrofor oldukça işlevsel bir yardımcı ekipmandır. Site gibi geniş sahalara yapılan projelerde veya yüksek inşaat alanlarında, inşaat çalışmalarının çok daha kolay ve pratik hale gelmesini sağlayan hidrofor şebeke suyunda yeterli basınç söz konusu değilse de çalışmanın devam etmesini sağlar. Genellikle elektrik enerjisinden kaynak alan hidrofor fiyatları konusunda tıpkı modelleri gibi değişkenlik gösterir. Suyun kesilmesiyle birlikte ne yazık ki işlevsel hale gelebilen bazı modeller bulunur, ancak pompanın daha önceden doldurulmuş olan bir depo ile bağlantısının olması bu gibi olumsuz durumları da konu dışı bırakır. Bu noktada farklı modeller arasından kullanım amacına uygun olanı tercih etmenin önemi fark edilir.

  Sistem içerisinde farklı parçalar bulunduran hidrofor modelleri enerji kaynağına veya teknik özelliklerine göre farklı çalışma prensipleriyle görevini yerini getirir. Başlatma ve durdurma özelliklerinin otomatik şekilde gerçekleştiği bu makineler, genel olarak oldukça dayanıklı malzemelerden üretilir. Böylece çalışması için insan gücüne duyulan gereksinimin minimuma inmesi amaçlanır. Uygun işleyiş şartlarının sağlandığından emin olunsa dahi suyun basıncını yer yer kontrol ederek çalıştırılması önerilen bu makineler, su tazyikinin çok düşük veya tam tersi çok yüksek olması halinde sorun yaşanmasına neden olabilir

  Temelde su basıncının düşük olduğu yerlerde su basma gücü sayesinde suyun akışa devam etmesini ve daha ileriye transfer olmasını sağlayan hidrofor özelleşmiş sanayinin yanı sıra günlük yaşamın farklı alanlarında da sıkça kullanılır. Bu kullanımların başında sulama işlemleri gelir ve farklı modelleri inceleyerek hem tarla gibi geniş arazilerde hem de müstakil ev bahçesi gibi nispeten dar alanlarda sulama yapmak için hidrofor kullanımı tercih edilebilir.