Des Enerji – Wavin Yetkili Bayi

wavinbayi

WAVIN TÜRKİYE

Wavin, Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalardan biridir. Şirketimiz, inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede ve yüksek kalitede boru ve ek parça sistem çözümleri sunmaktadır. 47 seneden fazla bir geçmişe sahip olan şirketimiz 1971 yılında Adana’da kurulmuştur.

WAVIN TARİHÇESİ

Wavin, Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalardan biridir. Şirketimiz, inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede ve yüksek kalitede boru ve ek parça sistem çözümleri sunmaktadır. 47 seneden fazla bir geçmişe sahip olan şirketimiz 1971 yılında Adana’da kurulmuştur.

2008 yılına kadar Sabancı Holding bünyesinde Pilsa Plastik A.Ş. olarak faaliyet göstermiş, bu tarihten sonra ise merkezi Hollanda’da bulunan kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü Wavin B.V tarafından satın alınmıştır.

WAVIN UZMANLIK ALANLARI NELERDİR?

DES ENERJİ - WAVIN YETKİLİ BAYİ

2012 yılında ise tüm Wavin şirketleri, Güney Amerika’nın dev petrokimya ve hammadde üreticisi Mexichem ailesine dahil olmuştur. 2019 yılında ise bağlı olduğumuz topluluk, isim değişikliğine giderek yeni ismini ORBIA olarak duyurmuştur. ORBIA, yeni değişen yapısıyla birlikte dünya genelinde, İnşaat & Altyapı, Flor, Datacom, Hassas Tarım ve Polimer Çözümleri olmak üzere 5 ana iş kolunda ürün ve hizmetleriyle müşterilerine profesyonel destek vermektedir.

2019 yılında ORBIA’nın yenilenen iş yapısıyla beraber inşaat ve alt yapı iş kolu, tüm dünyada tek ve güçlü bir marka olan WAVIN ile temsil edilmeye başlanmıştır. WAVIN, Dünyada 40’tan fazla ülkede, Avrupa-Ortadoğu-Afrika, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve ABD-Kanada olmak üzere 4 ana bölgede, 12 bin çalışan ile faaliyet göstermektedir.

Wavin Türkiye, PPR-C temiz su, PVC atık su gibi geleneksel boru sistemlerinin yanında Tigris Pres-fit sistemler, SiTech+ sessiz boru sistemleri, QuickStream sifonik yağmur suyu tahliye sistemleri, QBic Plus infiltrasyon sistemleri, Tegra plastik menholler ve bunun gibi birçok yenilikçi ürünü sektöre sunmaktadır. 2014 yılında Adana’daki fabrikamız bünyesinde açılan Wavin Academy, sektörün ilk eğitim merkezi olma özelliğine sahiptir. 2014 yılından beri mekanik tesisat sektörünün çeşitli kademelerinde çalışan on binlerce ziyaretçi, Wavin Academy’de gerçekleşen eğitimlere katılarak uzmanlık bilgilerini artırmayı başardılar. Şirketimiz Adana, İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer alan Bölge Müdürlükleri, Adana ve İstanbul’daki dağıtım merkezleri ve geniş bayi ağıyla tüm Türkiye’ye hızlı servis sağlamaktadır. Satış kadromuzun yanı sıra, konusunda uzman mühendis ve teknik personelimiz projelerde müşterilerimize destek olmaktadır.

WAVIN KALİTE POLİTİKASI

Biz müşteri ihtiyaç ve beklentilerini zamanında, yüksek kalitede ve düşük maliyetli ürünler ile karşılamayı amaçlarız. Tüm kaynakları verimli kullanarak, rekabet gücümüzü ve pazar payımızı artırmak için ürünlerimizi ve süreçlerimizi sürekli iyileştiririz. Kalite sisteminin sürekli gelişmesi için personel motivasyonuna ve eğitimine önem veririz.

Kalite hedeflerimize ulaşabilmek için, ISO 9001 kalite yönetim sisteminin tüm gerekliliklerini benimser, tüm çalışanların katılımı ve bağlılığı ile sistemi sürekli etkinleştirip sektörde kalite lideri olmayı hedefleriz.

Hizmet Verilen Alanlar Nelerdir?

DesEnerji olarak Wavin ürünlerinde dört kolda faaliyet verilmektedir. Bu alanların hepsinde yüksek müşteri memnuniyeti ve performans ön planda tutulmaktadır. Bu alanlar;

Olmaktadır. Tüm alanlarda ise müşterilerin ihtiyaçları doğru olarak saptanarak gerekli olan faaliyetler yapılmaktadır.

WAVIN YERDEN ISITMA

wavin-sentio-yerden-isitma

Yenilenebilir teknoloji açısından son derece önemli olan yerden ısıtma teknolojilerinde Rehau öne çıkan bir marka olmaktadır. Rehau yerden ısıtma bayisi olarak deneyimli ve alanında uzman ekibimiz ile hizmet veriyoruz. Bu kapsamda sadece yerden ısıtma sistemlerinin yapılması değil danışmanlık, keşif, planlama ya da proje yapım aşaması gibi alanlarda hizmet verilmektedir. Tüm işlemlerde yüksek kalite standartlarına sahip olarak faaliyet gösterilmektedir.

Yerden ısıtma sistemleri daha düşük enerji harcayarak yüksek ısınma verimliliği almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Öyle ki diğer ısıtma sistemlerine göre yıllık bazda en az yüzde 13 oranında bir enerji tasarrufu yerden ısıtma sistemlerinde söz konusu olmaktadır. Islak ya da kuru zeminlerde de en iyi çözümler üretilerek döşemenin yapılması sonucunda yerden ısıtma sistemi hazır hale gelmektedir. Ayrıca alan büyüklüğü konusunda da herhangi bir kısıtlama bulunmamakta, bu bakımdan geniş alanlara dahi yerden ısıtma sistemi döşenebilmektedir. Bu bakımdan futbol sahalarında çim ısıtma aracı olarak kullanılmasından camilere kadar büyük alanlarda dahi ısı kaybı olmadan sistemin kurulumu ve çalışması sağlanmaktadır. Sistemin yüksek performans göstermesi için asıl belirleyici olan boru kalitesini en iyi şekilde sağlayan firmamız, dengeli ve uzun ömürlü kullanım sunmak için faaliyetlerini sürdürmektedir.

WAVIN İNOVASYON

wavinurun

1955 de dünyanın ilk PVC plastik borusundan günümüzdeki yenilikçi sıcak soğuk su sistemlerine kadar Wavin İnovasyon konusunda rekor sahibidir.

Wavin çalışma şeklimizi değiştiren yenilikler konusunda en önde gelen bir şirkettir. Aşağıdaki ürünleri ilk kez Wavin’in ürettiğini biliyor muydunuz?

Wavin’in hikayesi 1950’lerde Hollanda Zwolle’de başladı. Yerel su birimi, kendini demir borulardaki korozyon ve ciddi miktarlardaki su kaçakları ile savaşırken buldu. Firmanın kurucusu Johan Keller acilen birşeyler yapılması gerektiğine karar verdi ve dünyanın ilk plastik basınçlı içme suyu borusunu başarıyla üretti. İlk yıllarda Wavin şirketi sadece plastik boru üretimi yapmak için kurulmuş idi.

Wavin plastik boru ve çözümleri konusunda küresel bir liderdir. 1950 lerden bugüne kadar yenilikçilik, akıllı problem çözme, özelleşmiş teknik destek ve yüksek standartlar konusunda eşsiz bir itibara sahibiz.

Tesisatçıların ve müteahhitlerin iş yapış şeklini değiştiren Wavin’in dünyadaki ilk yeniliklerinden bazıları şunlardır.

Wavin’in ilkleri …

1. Dünya’nın ilk … Sessiz atık su borusu

İnsanlar evlerindeki sıhhi tesisatlarından sessiz olmasını isterler. Düşük ses bir bina için gereklilik ise Wavin Sessiz Boru sistemleri herhangi bir plastik borudan daha iyi performans sunmaktadır.

2. Dünya’nın ilk … Yağmur suyu süzme sistem.

Wavin süzdürme üniteleri yüksek debili yağmur sularının tahliyesi için güzel bir cevaptır. Wavin yağmur suyu süzme sistemi yağmur suyunu zayıflatır, etrafındaki topraktaki suyu deşarj eder.

3. Dünya’nın ilk … Endüstriyel üretim plastik manhol ve bacaları

Wavin’s Tegra manholleri ve muayene bacaları kurulumu kolay, erişimi kolay,s and inspection chambers are easy to install, easy to access, çok fonksiyonlı ve uzun ömürlüdür. Bütün bunlar Wavin Manhol ve Tegraları tercih nedeni yapmaktadır.

4. Dünya’nın ilk … İçme suyu için Plastik push-fit sistemleri

Wavin’in Hep2O sökülüp takılabilen, akıllı ek parça ve boru sistemi sayesinde kolay ve hızlı tesisat bağlantıları mümkündür. 40 yıla dayanan deneyimi ile Hep2O sistemi olağanüstü güvenilirlik sunmaktadır.

5. Dünya’nın ilk … Yüksek performanslı PPr sistemi

Yeni PPR bazalt takviyeli kompozit borularımız kullanıcılara büyük avantaj sağlamak için yenilikçi malzemeler kullanır. Yeni nesil PP-RCT malzeme boruya yüksek sıcaklarda, arttırılmış yüksek basınç dayanımı sunar. Bazalt borularımız daha az genleşme katsayısına sahiptir.

WACIN ACADEMY

Wavin-Academy

Wavin Academy ile her yıl sektördeki binlerce tesisatçı, teknisyen, uygulamacı, mühendis, öğrenci, bayi ve diğer çözüm ortaklarına ücretsiz kurs verilmektedir.

Toplam 2.000 m2 alan üzerine kurulu Wavin Academy tesislerinin 700 m2lik kapalı alanında 60 kişilik büyük toplantı salonu, 2 adet küçük toplantı salonu, 30 kişilik uygulama laboratuvarı, çeşitli etkinliklere uygun büyük bir fuaye ve yönetim ofisi bulunmaktadır.

Wavin Academy ile her yıl binlerce tesisatçı, teknisyen, uygulamacı, mühendis, öğrenci, bayi ve diğer çözüm ortaklarına hizmet verilmesi hedeflenmektedir.

Inovasyona çok önem veren Wavin, bugüne kadar pazara sunduğu teknolojik ürünlerle boru üreticisi olmanın yanı sıra çözüm üreticisi kimliğiyle de sektörde farklı bir konuma sahiptir. Bugüne kadar gerçekleştirilen inovatif çalışmalar, uygulamacı ve projecilerin iş dünyasında çok büyük farklılıklar yaratmıştır. Wavin, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yarınlar için çözümler üretmeye devam edecektir.

Sektörde bir ilk olan Wavin Academy, teknoloji ve yenilikleri en hızlı şekilde müşterilerine tanıtmak ve kullanıcılara gerekli eğitimleri vererek, plastik boru sistemlerini doğru şekilde hayata geçirmek için önemli bir sorumluluk üstlenmiştir.

Yenilik, değişim ve gelişim hayatın vazgeçilmezidir.

DesEnerji - Wavin Yetkili Bayisi İle Hemen İletişime Geçin!