Yerden Isıtma Straforu, En Uygun Fiyat ve Markalar – Rehau, Danfoss

yerden ısıtma straforu

Yerden ısıtma sistemleri için önemli bir malzeme olan yerden ısıtma straforu seçimi için dikkatli olunması gerekmektedir çünkü bu malzeme ısıtmanın temel niteliklerini belirleyecektir. Yerden ısıtma borularına uygun olmayan straforun seçilmesi hem enerji verimliliğinin hem de ısının düşmesine neden olmaktadır.

Yerden Isıtma Straforu Nedir?

Yerden ısıtma straforu teknik özellikleri ile öne çıkan yerden ısıtma sistemlerinde şap altı izolasyon olarak geçen özel bir malzemedir. Temel kullanım amacı ısıtma borularının yere sabitlenmesi için kullanılmaktadır. Bu malzeme yani yerden ısıtma straforu zemin borularının düzgün ve daha pratik şekilde montaj yapılmasını mümkün hale getirir. Ayrıca ısı yalıtımına da katkı sunar çünkü çıplak zemin üzerine boru döşendiğinde hem düzensiz bir görünüm ortaya çıkacaktır hem de zemin borulardaki sıcaklığı çekecektir. Yerden ısınmanın kullanım amacı ısınma olduğu için yalıtıma yani strafor kullanımına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Yalıtımın doğru ve iyi şekilde yapılmaması halinde ısı dağılımı olacak ve yerden ısıtmadan verim alınamayacaktır.

Enerji verimliliği açısından ve iklim şartlarını da konfor olarak kullanma gereği olarak alternatif ısınma çözümlerine olan ilgi her geçen gün artış göstermektedir. Bu bakımdan yaygın olarak kullanılan sulu yerden ısıtma sistemleri için yerden ısıtma straforu sistemin temel altyapısını oluşturmaktadır. İç mekânlarda yapılan dağıtım merkezdeki bir kolektörden, çok katlı binalarda ise tek ana kolundan yapılmaktadır. Bu dağıtımın doğru yapılması için ise yerden ısıtma straforu ölçüleri alınarak ilgili alana strafor döşemesi yapılmaktadır. Yerden ısıtma temelde önemli ölçüde enerji verimliliği ve tasarrufu sağlarken, bu özelliklerinin oluşmasına ise hiç şüphesiz yerden ısıtma straforu katkı sunmaktadır.

yerden ısıtma straforu

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nedir?

Yerden ısıtma straforu pek çok konuda verimlik ve avantaj sağlamaktadır. Her şeyden önce yerden ısıtma straforu fiyatı ile öne çıkar ve oldukça ekonomik fiyatlara alıcı bulabilmektedir. Diğer bir özelliği ise yerden ısıtma straforu İstanbul ya da başka bölgelerde de farklı modellerde ve tercihlere uygun olarak satışa sunulmaktadır. Diğer bir önemli özelliği ise alternatif enerji kullanımları için uygun oluşudur. Yerden ısıtma sistemlerinde görülen düşük sıcaklık beslenmesine uygun olarak üretilen straforlar uygun şekilde tasarlandıklarında başka alternatif enerji kaynaklarını da kullanmayı mümkün hale getirmektedir.

Yerden ısıtma straforu ayrıca zeminden son derece iyi bir ısı yalıtımının olmasına neden olmaktadır ve alt kata ısının geçişini engeller, böylece sadece kullanılan alanda sıcaklığı tutar. Özellikle apartman daireleri için bu son derece önemli bir yarardır. Aynı şekilde ısı yalıtımının yanında ses yalıtımının da iyi şekilde olmasına yardımcı olur ve seslerin alt kata geçişini önler. Ayrıca yerden ısıtma straforu, kalorifer peteklerinin de kullanılmasının önüne geçerek alanın daha geniş ve ferah olmasına yardımcı olur. Özellikle küçük çocukları olan aileler için çocuklarının sıklıkla halıda oyun oynadıkları göz önünde tutulursa, alttan yapılan ısınmanın faydası daha iyi bir şekilde anlaşılabilecektir.

Bir diğer olumlu tarafı ise laminat parkeler ile uyumlu olan yapılarıdır. Parke olan evlerde yerden ısıtma sistemi için parkenin zarar görmemesi talep edilebilir. Bu durumda ise yerden ısıtma straforu devreye girerek, parkelerin sıcaklıktan ötürü zarar görmesini engeller çünkü strafor ısıyı tamamen kendisinde tutarak, altına geçişini engeller ve böylece parkelerde kabarma gibi sorunların da önüne geçmiş olur. Ayrıca ısı iletimini daha geniş zamanda gerçekleşmesini de sağlayarak ortaya fazla enerji çıkmasının da önüne geçer.

Yerden ısıtma straforu ayrıca ısınan havanın daha kolay alan içinde yükselmesini de sağladığı için ısınma verimliliğine katkı sunar. tüm bu özellikleri kapsamında yerden ısıtma straforu tüm bu işlemler için hayati öneme sahip bir malzeme olarak öne çıkmaktadır.

Yüksek Dansiteli/Yoğunluklu Yerden Isıtma Straforu Nedir?

Yüksek Dansiteli/Yoğunluklu Yerden ısıtma straforu daha gelişmiş özelliklere sahiptir. En önemli özelliklerinden biri ise Yerden Isıtma Döşeme panelinin 1 metrekare alanda binlerce meydana gelen prizleme suyu olarak da anılan şap suyunun kullanım sırasında betona ulaşarak ısı köprülerinin oluşumunu engellemesidir. Bu durum ise sıcaklığın daha iyi şekilde korunmasını sapladığı gibi ekonomiye de katkı sunmaktadır. Aynı zamanda yansıtıcı yapısıyla da ısınan yerden ısıtma borusundan kaynaklı olan sıcaklığını ekstra yansıtarak daha fazla sıcaklık değerlerinin oluşumunu sağlar. Yerden Isıtma Döşeme panelini fiyatı olarak da kullanıcılara avantajlar sunmaktadır.

Wavin Yerden Isıtma Straforu

Yerden ısıtma straforu çeşitleri arasında öne çıkan Wavin yerden ısıtma straforu gelişmiş özellikleri ve ergonomik tasarımı ile ihtiyacı en iyi şekilde gidermek üzere tasarlanmıştır. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılmak üzere hem şap altı izolasyonu yapmak hem de yerden ısıtma borularının sabitlenmesi için kullanılabilmektedir. Enjeksiyon EPS sistemine sahip olduğu için kapalı gözeneklere sahiptir ve şap suyu emisyon değeri çok azdır. Aynı zamanda modülasyon kanalları ya da boru döşeme kanalları nedeniyle birbirine eşit aralıklar ile boru döşemeyi kolay hale getirmektedir. Birbirine eşit aralıklar ile boru döşemek ise daha iyi bir ısınma elde etmeyi sağlayacaktır. Ayrıca geniş gözenekleri boru döşemeyi kolay hale getirdiği gibi daha geniş alanlara daha kısa sürelerde döşeme yapmayı olanaklı hale getirir. Ses yalıtımı açkısından da yarar sunmaktadır.

yerden ısıtma straforu fiyatı

DesPor Yerden Isıtma Straforu

DesPor yerden ısıtma straforu özellikleri bakımından yerden ısıtma sistemlerinde öne çıkan bir marka olmaktadır. Şap altı izolasyon ya da ısıtma borusu döşemek için uygundur. Geniş modülasyon ve boru döşeme kanalları sayesinde son derece pratik ve hızlı bir şekilde boru döşemeyi uygun hale getirmektedir. Düz strafor ile yapılmakta olan uygulamalarda da kullanmaya uygun olup ilave malzeme ve zaman açısından tasarrufu mümkün kılmaktadır. Ergonomik ve kompakt tasarımı ise şap atılması sırasında boruların tek bir nokta üzerinde toplanmasını engellemektedir. Üzerine atılan şap ise gözenekli yapısı sayesinde çatlamaları en az seviyeye indirmeye yardımcı olmaktadır. Tüm yerden ısıtma sistemlerinde kullanmaya uygun yapıdadır. Folyolu oluşu ile tasarruflu yerden ısıtma sistemlerinin kullanımını sağlamaktadır. En önemli özelikleri arasında ise mantar tabakalar gelmektedir. Mantar tabakalar boruların eşit bir şekilde dağılım göstermesini sağlayarak tüm alanın her noktasının en iyi şekilde ısınmasına yardımcı olacaktır. Mantar yapılar boruları tam olarak sıkıştırırken, boruların alanlardan kurtulmasının ve zamana bağlı olarak bozulmalarının da önüne geçmektedir. Böylece ısı dağılımındaki dengesizliklerin de önüne geçilmiş olur.

Rehau Yerden Isıtma Straforu

Alanında öncü markalardan olan Rehau yerden ısıtma straforu gelişmiş özellikleri ile boruların döşenmesine büyük kolaylık sunmaktadır. Enjeskiyon EPS sistemine sahip olduğu için kapalı gözenekli yapıya sahiptir. Geniş kanalları sayesinde ısıtma borularının döşenmesi oldukça kolaydır ve üzerine şap kullanılacağı zaman boruların tek bir tarafta toplanmasını engellemek üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda uygulama özelliğine ve yapımına göre çelik hasır döşemesi sistemi rahat ve ısıtma borularına da hasar vermeyecek şekilde kullanım imkânı sunmaktadır. Isı yalıtımının yanında etkili bir ses yalıtımı olarak da kullanılacak olan Rehau yerden ısıtma straforu fiyatı ile de kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Folyolu yapısı da hem daha iyi ısınma hem de ekonomik olarak kullanım imkânı sunmaktadır. Alt yüzeydeki şap ısısını dengeleyen ve sıcaklığın havaya ulaşmasına katkı sağlamaktadır.

Bizimle İletişime Geç Hemen Arayalım!