Dalgıç Pompa

Wilo - Dalgıç Pompa Sistemleri ve Çeşitleri

wilo-dagic-pompa

Herhangi bir su kaynağına erişim sağlamanın mümkün olmadığı yerlerde derin katmanlardaki suya ulaşmak için kullanılan bir makine olan dalgıç pompa su kuyusu açma çalışmalarında sıkça kullanılır. Bunun haricinde suyun tahliyesi için de kullanılan bu pompalar hem temiz hem kirli suyla çalışma imkanı tanır. Özellikle tarımda tercih edilen dalgıç pompa modelleri bahçenin veya tarlanın sulanması için su kaynağına erişim sağlarken, tek veya çoklu kademe seçeneği bulunan bu ürünler havuz fıskiyeleri gibi dekoratif amaçlı kullanım şekillerine dahi sahiptir. Böylesi geniş bir kullanım alanına sahip olan aletlerde suyun ne kadar derinde bulunduğuna, çalışılacak suyun özelliklerine veya su debisine göre doğru dalgıç pompa seçimi yapmak ekstra önem taşır.

Tarlalarda yapılan sulama çalışmalarından, sel basan yerlerdeki suyun boşaltılmasına, temiz su kaynaklarından içme suyu çekmeden su kuyusu açmaya kadar pek çok yerde gereksinim duyulan dalgıç pompa fiyatları gibi verimiyle de önemli bir tasarruf aracıdır. Su hacmi, suyun ısı veya kir düzeyi, çalışmanın yapılacağı yerin derinliği gibi unsurlar, dalgıç pompa konusunda son derece geniş bir model çeşitliliği görmemizi sağlar. 70 metre gibi son derece yüksek menzillerde dahi çalışabilme imkanı sunan bu ürünler, suyun tahliye edilmesinin hayati önem taşıdığı yerlerde dahi kullanılabilir olmasıyla oldukça işlevsel tasarımlar arasındadır.

Güvenli kullanım koşullarını sağlamayan dalgıç pompa çeşitleri ne kadar özelliklerinin uygun olduğunu düşündürse veya fiyatıyla alıcısına uygun olsa da yine de yanlış bir tercih olacaktır. Su altında çalıştığı için suyun hem kimyasal hem mekanik etkilerine karşı dayanıklılık göstermesi gereken bu pompaları yalnızca kaliteli markalar aracılığıyla temin etmeniz gerekir. Isıtma sistemi bileşenleri arasında yer alan pompalar ile kazandığı uzmanlığını sizlere en iyi ve en ideal ürünleri sunmak için değerlendiren ekibimiz, ihtiyacınız olan farklı pompa türleri arasında doğru seçimi yaparken yanınızdadır. En iyi markalara en uygun fiyatlarla sahip olurken, kendi ihtiyacınıza da tamamen uygun dalgıç pompa modeli tercih ettiğinizden emin olmak için hemen ulaşabilir ve bu önemli makinelerin merak ettiğiniz özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Geniş bir kullanım alanına sahip makinalar arasında yer alan dalgıç pompa kanalizasyonların temizlenmesi veya kuyu açma çalışması gibi pek çok bağımsız yerde karşımıza çıkar. Türlü modelleri bulunan dalgıç pompa günlük yaşamda en sık havuzlarda estetik amaçlı kullanılan fıskiyelerde görülür. Bu farklı çalışmalar farklı özellikler gerektirmekte, haliyle dalgıç pompa modelleri de güç kademesine göre değişkenlik göstermektedir. Modelin gücüne göre dalgıç pompa fiyatları da farklı aralıklarda seyretmektedir. Herhangi bir sorun yaşanmaması için kalitesiyle bilinen markaları tercih etmenin önemi unutulmamalıdır. Bu doğrultuda seçebileceğiniz farklı modelleri ve özellikleri sizler için detaylandırıyoruz.

İletişime Geç Hemen Arayalım!

  Dalgıç Pompalar Ne İşe Yarar ve Nerelerde Kullanılır?

  Suyun altında yapılan çalışmalarda kullanılan bir pompa türü olan dalgıç pompa kullanım alanına göre oldukça farklı modellere sahiptir. Temelde kademesine göre birbirinden ayrılan bu makinalarda kullanım amacına uygun kademe sayısının varlığına dikkat edilmelidir. Tek kademeli pompalar, daha çok sondaj çalışmalarında veya su kuyusu açmada kullanılırken, açılacak olan kuyunun derinliğine göre farklı motor gücüne sahip araçlardan yararlanılabilir. Dalgıç pompa modelleri arasında elektromanyetik tasarımlar veya vibrasyonlu olanlar görülebilir, bunlar da kirli su ile yapılan çalışmalar için daha ideal seçenekleri oluşturur.

  Ürünleri pompanın üretiminde tercih edilen materyale göre de kategorize etmek mümkün olup kirli suda kullanılacak pompalarda paslanmaz çeliğin tercih edilmesi önerilir. Genel olarak su temiz de olsa bu pompaların sürekli suyla temas halinde olduğu düşünüldüğünde paslanmaz çelikten üretilen modeller öne çıkar. Böylece zamana bağlı yıpranma ve aşınmalar minimuma indirilir, tercih edilen dalgıç pompa modelinin daha uzun süre ve sorun olmaksızın kullanımı mümkün hale gelir. Derin kuyuların yanı sıra tünellerde de pratiklik sunan bu pompalar, su altında iş gördüğü için vibrasyona veya gürültüye neden olmamaktadır. Böylece çalışma koşullarını da daha sağlıklı kılan bu pompaları, çalışma alanının derinliğine göre daha güçlü su basma gücüne sahip olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Ayrıca pratik bir kuruluma sahip kompakt tasarımlar sayesinde tanecikli sularda yapılan çalışmalarda da kolaylık sağlayabilirsiniz.

  Referanslarımız

  Yerden ısıtma referanslar
  yerden ısıtma referans
  yerden ısıtma referanslar
  yerden ısıtma referanslar
  yerden ısıtma referanslar
  Yerden ısıtma referans

  Doğru Dalgıç Pompa Seçimi ile
  Verimli Bir Kullanım Süreci Nasıl İlerler?

  Hangi amaçla satın alındığına göre detaylı bir araştırma yapmayı gerektiren dalgıç pompa modelleri oldukça geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Modelleri birbirinden ayırmada en temel kriter çalışma kademeleri olmakta, tekli veya çoklu kademeye sahip modeller arasından seçim yapılabilmektedir. Yine ürünün üretimi için kullanılan malzeme, elektromanyetik veya vibrasyon özelliklerinin olup olmaması, pompanın ne kadar derinliğe tesir edebildiği gibi pek çok faktör modelleri incelerken doğru kararı vermek için önem taşımaktadır.

  İçme suyu gibi temiz su kaynaklarına erişim sağlamak için kullanılan bir pompayla sel sularının tahliye edilmesi için kullanılan veya kanalizasyon borularını temizlemek için kullanılan bir borunun aynı olması mümkün değildir. Yine bir kuyuda kullanılacak dalgıç pompa ile süs havuzundaki pompanın aynı güçte çalışması beklenemez. Buradan anlaşılacağı üzere motor gücü tüm modeller arasında seçim yaparken en önemli kriter olmakta, amaca hizmet eden, ideal beygir gücüne sahip motoru bulunan pompalara bakılması gerekmektedir. Yine bir diğer durumda yüzeysel bir çalışma için fazla güç tüketimine sahip bir motor tercih edilmesi fazladan enerji israfı anlamına gelir. Örnek olarak kanalizasyon için kullanılan bir dalgıç pompa modelini bahçe koşullarında kullanmak, pompanın motor gücüne bağlı olarak hem alımda hem kullanımda yüksek maliyet anlamına gelir. Her ne kadar verimi ve işlevselliği ile öne çıkan bir alet olsa da sorunsuz ve enerji tasarruflu şekilde çalışarak beklentileri karşılaması için doğru dalgıç pompa seçilmesi son derece önemlidir.

  Suyun altında güvenli şekilde çalışmak için dizayn edilen dalgıç pompaları, kademe sayısı, motor gücü ve kullanılan malzeme gibi pek çok kriter bakımından değişkenlik göstermektedir. Pek çok marka farklı dalgıç pompa fiyatları ile karşımıza çıksa da seçim aşamasında her zaman kullanım alanına en uygun modelin seçilmesi ve kaliteli üretimiyle bilinen üreticilerin tercih edilmesi gerekir. Aksi durumda iş alanında ciddi problemler ve insan sağlığını riske atabilecek düzeyde sorunlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle seçim konusunda sadece amaca uygunluk değil, dayanıklılık da dikkate alınması gereken kriterler arasında yer almalıdır. Kullanım amacınıza en uygun modeli seçerken uygun dalgıç pompa fiyatları ile bütçenizi korumak için siz de uzmanlığımızdan yararlanabilirsiniz. Isıtma sistemlerinde kullanılan pompalar ile bu sistemler üzerine edindiği deneyimi sayesinde müşterilerine her zaman en doğru yönlendirmede bulunan firmamız aracılığıyla alışverişinizi güven içinde tamamlayabilirsiniz.

  Farklı Kullanım Alanlarına Sahip Olan Dalgıç Pompaları

  Su altında çalıştığı için gürültü gibi istenmeyen etkilere neden olmayan bu pompa türleri, patlama gibi beklenmeyen kazalara karşı da dayanıklı şekilde üretilir. Patlamanın yanı sıra suyun temasından etkilenmeye karşı da dayanıklı olan dalgıç pompa modelleri, daha pratik bir kullanıma yönelik ekstra özelliklere sahip olabilir. Örnek olarak sıkça transferi yapılan ve farklı mekanlarda kullanılan pompalarda taşıma kulpu yer alır ve böylece pompanın çalışma alanları arasında taşınması kolaylaşır. Dayanıklılık ve pratiklik gibi önemli avantajları sayesinde büyük bir tasarruf da sağlayan pompalar, gövde malzemesinin yıllara meydan okuyacak kadar sağlam olması sayesinde ömürlük sonuç verebilir. Bu aşamada her zaman güvenilir markalardan ve tam olarak amaca uygun modellerden seçim yapılması gerektiği hatırlanmalıdır. Özellikle kirli su ile yapılan çalışmalarda pompaların aşınma miktarı daha yüksek olabileceğinden oksitlenmenin yanı sıra kimyasala veya kire karşı da dayanıklı modeller seçilmelidir.

  Wilo - Dalgıç Pompa Sistemleri (Video)

  wilo-desenerji

  wilo-dagic-pompa

  wilo-desenerji

  Tarlalarda yapılan sulama çalışmalarından, sel basan yerlerdeki suyun boşaltılmasına, temiz su kaynaklarından içme suyu çekmeden su kuyusu açmaya kadar pek çok yerde gereksinim duyulan dalgıç pompa fiyatları gibi verimiyle de önemli bir tasarruf aracıdır

  Dalgıç pompa modellerini incelerken göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer seçim kriteri ürünün kullanılacağı suyun sıcaklığı olabilir. Bazı modeller yalnızca 30 derece kadarki sıcaklıklara karşı dayanıklılık gösterirken daha gelişmiş ve kapsamlı modeller ise daha üst sıcaklık değerine sahip sularda da etkili çalışma gösterir. Ürünün kullanıldığı alandaki suyun sıcaklığı gibi hacmi de önemli bir faktör olmakta, elbette daha yüksek hacimli veya daha yüksek sıcaklıklardaki sularda çalışacak olan tasarımlarda nispeten daha yüksek dalgıç pompa fiyatları görülebilmektedir. Yine bu aşamada da fiyatların bütçeye uygun olması kadar ürünün alım amacına göre seçilmiş olmasının önemi ortaya çıkar.

  Suyun tahliye edilmesi, özellikle su baskını alanlarının düzenli olarak boşaltılması veya kanalizasyon borularının temizlenmesi için dalgıç pompa kullanılacak ise bu durumda ideal derinliğe ulaşabilen modeller seçilmesi gerekir. Tüm pompalar için geçerli olan bu kural, pompa derin yüzeylerde kullanılacak ise ekstra önem arz eder. TSE damgası ile teyit edilen basma ve suya ulaşma gücü hakkında bilgi almak için farklı modeller arasında kıyaslama yapabilir, özellikleri inceleyerek özellikle suyu boşaltma gücüne odaklanabilirsiniz