Kalorimetre Nedir? En Uygun Kalorimetre Sayaç Fiyatları – Danfoss

Kalorimetre (ısı sayacı) nedir? Kalorimetre (ısı sayacı) kabı, ısıyı nasıl ölçer? Kalorimetre çeşitleri nelerdir?

Kalorimetre ısının ne kadar kullanıldığını ölçen bir alettir. Isı sayacı olarak da bilinen kalorimetre, mekanik ve elektronik olmak üzere iki bileşenden oluşur. Kalorimetre cihazının en kritik amacı ise ne kadar tüketim yapıldığının ölçülmesidir. Tabi ısının doğru ölçülmesi için iyi bir kalorimetre cihazı kullanımı önemlidir.

Kalorimetre (Isı Sayacı) Nasıl Çalışır

Kalorimetre bileşenlerinden mekanik kısmı debi ölçümü yapar. Elektronik kısım ise hesaplama işlevi görmektedir. Merkezi sistem kazanlarında ısınan sıcak su vana içerisinden geçer. Sensör, suyun sıcaklığını ölçer ve ardından hesaplama ünitesine iletir. Böylece sıcak su daire içerisinde bulunur ve kalorimetre içinden geçerek merkezi sistem dönüş hattına ulaşır. Kalorimetre, sıcak suyun giriş çıkış sıcaklıklarını hesaplama ünitesinde işleme alır. Kalorimetre ile daire için harcanan ısı miktarı ölçülür.

Kalorimetre Çeşitleri Nelerdir?

Tüketilen enerjiyi hesaplayan kalorimetre cihazının çeşitleri bulunmaktadır. Mekanik kalorimetre ve ultrasonik kalorimetre olarak adlandırılan cihazlar belli farklılıklar bulundurur. Bu nedenle bu cihazların özelliklerini bilmek ve uygun olanını seçmek sizin için avantaj olacaktır.

  • Ultrasonik Kalorimetre Nedir?

Ultrasonik kalorimetre cihazıyla mekanik kalorimetre birbirinden farklıdır. Ultrasonik kalorimetre cihazında yapılan ölçüm, ultrasonik ses sensörleriyle gerçekleşir. Sensörler suyun içerisindeki ses hızının iletim zamanlarıyla hesaplamaları gerçekleştirmektedir. Bu nedenle çok daha hassas bir hesaplama yapmaktadır. Kullanıcılar bu hassas ölçüm sebebiyle ultrasonik kalorimetre cihazını tercih etmektedirler. Tabii bu kullanım tercihleri kalorimetre fiyatlarını etkileyen faktör haline gelmektedir.

  • Mekanik Kalorimetre Nedir?

Mekanik kalorimelerde, cihazın içinden geçen su bir tribüne çarpar. Bu çarpma işlemi ile tribünün devir sayısı ölçülür. Bu sayede hesaplama yapılmış olur. Mekanik kalorimetre cihazları da singlejet ve multijet biçiminde adlandırılır. Mekanik kalorimetre cihazlarının kullanım alanları özellikle merkezi ısıtmalı binalarda gerçekleşmektedir. Buralarda tercih edilmesinin en büyük sebebi ise mekanik kalorimetre cihazlarının dayanıklı olması özelliğindendir.

Kalorimetre cihazları kurulumu açısından rahattır ve çok hassas bir biçimde ısıyı ölçmektedir.  Bu nedenle ihtiyacınıza ve bütçenize göre mekanik kalorimetre ya da ultrasonik kalorimetreyi tercih edebilirsiniz. Bu konuda önerilen marka ise, referansları olan Danfoss kalorimetrelerdir. Danfoss kalorimetre cihazları Ultrasonik ölçüm prensibiyle tıkanma riski olmadan hatasız ölçüm yapar. Sizin için en uygun kalorimetreyi almak istiyorsanız bize ulaşın. Danfoss kalorimetre ihtiyacınızda bize ulaşabilirsiniz. En uygun kalorimetre fiyatları ve verimli bir ısınma için Des Enerji’ye ulaşmanız yeterli olacaktır.

Kalorimetre Fiyatları Nelerdir

Kalorimetre ısının ne kadar kullanıldığını ölçen bir alettir. Kalorimetre cihazının en kritik amacı ise ne kadar tüketim yapıldığının ölçülmesidir. Tabi ısının doğru ölçülmesi için iyi bir kalorimetre cihazı kullanımı önemlidir. Pekii iyi bir kalorimetre cihazının fiyatı nedir? Kalorimetre fiyatları neye göre belirlenir? ve daha birçok soru…

Piyasada 500 TL’den başlayan ve 5000 TL’ye kadar giden kalorimetre fiyatları bulunmaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar kalorimetre tercihi yaparken fiyatları da merak etmektedir. Kalorimetrenin fiyatı suyun debi büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle debiye uygun kalorimetre seçimi yapılmalıdır. Bu şekilde seçim yapılması kalorimetreden verim elde edilmesi açısından çok önemlidir.

Kalorimetre cihazları kurulumu açısından rahattır ve çok hassas bir biçimde ısıyı ölçmektedir.  Bu nedenle ihtiyacınıza ve bütçenize göre mekanik kalorimetre ya da ultrasonik kalorimetreyi tercih edebilirsiniz.  Özellikle en uygun olan kalorimetre fiyatlari seçilerek, hem kaliteli hem de ekonomik ürünlerin alınmasının sağlanabilir. Bu sayede hem kalorimetre fiyatlarından hem de ısınma gelirinizden tasarruf edebilirsiniz.

Kalorimetrenin Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kalorimetre birçok alanda kullanılmaktadır. Konutların ısınmasından tarıma kadar birçok alanda kalorimetre kullanımı görebilirsiniz. Tarımda kullanılırken suyun sıcaklığını bitki ihtiyacına göre düzenler. Bugün konutlarda, binalarda ise verimli bir ısınmanın sağlanması içi ısıyı ölçme görevinde kullanılır. Dolayısıyla merkezi ısıtma sistemi kullanılan binalarda kalorimetre bir vazgeçilmez olarak karşımıza çıkar.

Kalorimetre çeşitleri ve kullanım alanları farklıdır. Bu nedenle öncelikle cihazı kullanım alanını ve çeşidinizi belirlemelisiniz. Daha sonra ise referansları bulunan bir marka ile iyi bir cihaz temin edebilirsiniz. Tüm bu kullanımların niteliğine göre en uygun kalorimetre fiyatları ve özellikleri karşılaştırılması yaparak sahip olabilirsiniz.

Sizin için en uygun kalorimetreyi almak istiyorsanız bize ulaşın. En uygun kalorimetre fiyatları ve verimli bir ısınma için Des Enerji’ye ulaşmanız yeterli olacaktır.

En İyi Kalorimetre Markası Nedir? Kalorimetrenin Faydaları

Kalorimetre (Isı ölçer), kullanılmaya yeni başlamasına rağmen oldukça ilgi odağı haline gelmiştir. Kalorimetre cihazları özellikle su sıcaklık ölçümlerinde kullanılır.Kalorimetre özellikle merkezi ısıtma ile ısıtılan alanlarda kimin ne kadar sıcak su kullandığını belirlemek amacı ile kullanılabilmektedir.

Bunun yanında ayrıca bu alet ile sıcaklık değeri bilinmesi gereken suların, bu sıcaklık değerine sahip olup olmadıkları da ortaya koyulmaktadır. Isının belirlenmesi kalorimetreyle sağlanır. Yani kalorimetrenin sağlayacağı katkılar, gerektiği kadar ısınmanın sağlanması ile kendini gösterecektir.

Kalorimetre Kullanmanın Faydaları

Kalorimetre kullanımı normal ısıtma kullanımına göre faturalandırmada ciddi oranda bir tasarruf sağlar. Kalorimetre kullanımı faturada çok büyük tasarruf sağlamaktadır. Kalorimetre fiyatları çok merak edilen bir konu olsa da aslında kullanımdan elde edilen tasarrufla, kalorimetrenin maliyeti de karşılanmış olur. Yani kendinize uygun bir kalorimetre cihazı satın aldığınız zaman, en az o fiyat kadar tasarruf zaten sağlamış olacaksınız.

En İyi Kalorimetre Markası Nedir?

Kalorimetre seçerken elbette markaları merak konusu olmaktadır. Öncelikle ihtiyaca uygun kalorimetre cihazı seçilmelidir. Kalorimetreler, mekanik kalorimetre ve ultrasonik kalorimetre olarak ikiye ayrılır. Almak istediğiniz kalorimetre cihazının çeşidine karar verdikten sonra fiyat/performans açısından en uygun olanını seçebilirsiniz. Piyasada çokça marka bulunsa da güvenilir ve referanslı markaları tercih etmeniz önerilmektedir.

Danfoss Kalorimetre

Danfoss kalorimetre cihazları referansları olan ve dayanıklılığı ile ön planda olan bir markadır. Danfoss kalorimetre cihazları sağlam mekanik alt yapısıyla uzun ömürlüdür. Hassas ölçüm seviyesi ve pil süreleriyle de danfoss markası tercih sebebidir.

Sizin için en uygun kalorimetreyi almak istiyorsanız bize ulaşın. En uygun kalorimetre fiyatları ve verimli bir ısınma için Des Enerji’ye ulaşmanız yeterli olacaktır.

Ürün Listesi

  • Sonometer Serisi
  • Mekanik Su Sayaçları
  • Ultrasonik Su Sayaçları
  • Kalorimetre Sensör Bağlantı Elemanları
  • Kablolu Otomasyon Ürünleri
  • Kablosuz Otomasyon Ürünleri

Detaylar İçin İletişime Geç !