Rehau Kollektör – En Uygun Rehau Kollektör Fiyatları

Rehau kollektör yerden ısıtma sistemleri içerisinde güvenli, stabil ve verimli dağıtım yapan özel bir kollektördür. Isınan suyun borular içerisinde sürekli dolaşım halinde olması için kollektör kullanımı oldukça önemlidir. Rehau kollektör çeşitleri gerekli olan dolaşımı stabil bir şekilde sundukları gibi aynı zamanda ısınmadan en yüksek verimin alınmasına da yardımcı olurlar.

Rehau Kollektör Nedir?

Yerden ısıtma sistemlerinde temel ısı kaynağından ısınmış olan suyun ilgili alana borular yöntemi ile dağıtılması için kollektör ihtiyacı bulunmaktadır. Bu bakımdan Rehau kollektör suyun borular içine gönderilmesine ve sürekli olarak dolaşım yapmasını sağlayan önemli bir parçadır. Söz konusu sistemde ısıtma borularının döşenmelerinin sonrasında bu borular tek bir sistemde bir araya gelmektedirler. Rehau kollektör de bu boruların bir arada olması, ısı ayarlarının kontrol edilmesi gibi özellikler sunar. Özellikle debili yapıda olduğu için Rehau kollektörler hacim debisinin de çok rahat bir şekilde kollektör üzerinden ayarlanabilmesine yardımcı olurlar. Bu ayarlamaların yapılması ile birlikte ideal su miktarı da ayarlamaya göre sistemde rahatça dolaşım elde edecektir. Bu bakımdan doğru su sıcaklığı tam olarak elde edilir ve basınç da çok fazla yükselme göstermeden sistemin sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanır.

Rehau Kollektör Nasıl Kullanılıyor?

Rehau kollektör fiyatı ile avantaj sağladığı gibi aynı zamanda işlevsel özellikleriyle de kullanıcılarına önemli avantajlar sunmaktadır. Bu kapsamda sistem üzerine gerekli montaj işleminin yapılması sonrasında Rehau kollektörler sistemlerin boyut, çap ve suyun sıcaklığına göre özel bir şekilde ayarlanabilmektedir. Bu noktaya oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir, her ısıtma sisteminin performans özellikleri farklılık taşıyabileceği için sisteme özel olarak ayarlama yapılmasına öncelik verilmesi gerekmektedir. Çünkü her sistemde aynı zamanda döşeme şekli ve boru aralıkları da değişmekte olduğundan Rehau kollektör bağlantısı yapmak da sisteme göre özellikler kazanabilmektedir.

Daha sonraki aşamalarda tesisat üzerinde ve sistemin üzerinde farklı noktaların meydana gelmesi ile beraber sistem içinde kullanılmış olan Rehau yerden ısıtma kollektörü ayarlaması yapılacaktır. Bu ayarlama esnasında her debimetre üzerinde bulunan ana noktaya olan uzaklık temel alınır ve buna göre doğru ayarlamalar yapılır. Kollektör ile arasında bulunan mesafeye bağlı olarak odalara ulaşacak olan suyun basıncında, debisinde ve sıcaklığında değişimler olabilmektedir. Rehau kollektör bu bakımdan ayarlamaların kolay şekilde yapılmasını sağlar. Ancak yine de debi ayarlarının uzman ekip tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Rehau Debi Ayarlı Kollektör Nedir?

Rehau debi ayarlı kollektör temel olarak ayarlanabilen kollektör olarak tanımlanabilmektedir. Rehau kollektörler yerden dağıtımlı ısıtma sistemlerinde oluşan her bir radyatör kapsamında dolaşmakta olan akış miktarının, kollektör üzerinde yer alan özel vanalar yardımı ile gidiş dönüş hatları üzerinden ayrıca kontrol etmeye olanak verirler. Bunun yanında daire içi içme suyu tesisatında kullanılmakta olan her türden cihaz, armatür gibi cihazların da tesisatı için birbirinden bağımsız şekilde çalışma ve kontrol etme olanağı sunarlar. Bu yüzden de sistemde dengeli ve verimli dağıtım sağlanmaktadır. Aynı zamanda tamir ya da bakım gerektiği hallerde ise sistemin durmasına gerek kalmadan hat üzerinde çalışma yapılmasına da olanak tanınmaktadır.

Kurulacak olan yerden ısıtma sisteminin doğru şekilde çalışma yapabilmesi için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Özellikle kollektör seçimi bu noktada son derece önemlidir. Halihazırda yerden ısıtma bölgeleri mekanın büyüklüğüne göre imkan dahilinde eşit metrajlar ile bölümü yapılmalıdır. Fakat bu durum çoğunlukla mümkün olmamaktadır. Birbirinden farklı uzunluklara sahip olan ısıtma bölgeleri için debi dengesi doğru olarak sağlanmadığında ısıtma zonları da birbirlerinden farklı ısı dağılımlarına neden olabilecektir. Bu durum da ısıtılması gerekli olan toplam alanın dengesiz ve verimsiz ısıtılmasına neden açabilecektir. Bu gibi durumlar için ısıtma bölgesinin debisinin görülmesi ve dengeleme işlemlerinin yapılacağı, debilerin eşitleneceği debi göstergeli kollektör kullanmak gerekmektedir.

Kullanıcılar açısından da bakıldığında debi ayarları kollektörler son derece verimli ve uzun vadede de ekonomik modellerdir. Yerden ısıtma sisteminin en önemli parçası olan kollektörler Rehau ile debi ayarlı olarak sunuluyorlar ve farklı büyüklüklerde olan ısıtma sonlarında debilerin dengelenmesi için tercih edilmektedirler. Debi ayarlı olmalarının yanında otomasyon sistemine uyumlu da olan modeller yanlarında pek çok avantajı da beraberinde getiriyorlar. Sağlanan bu avantajlı durumun ise pek çok nedeni bulunuyor. Döşeme ısıtma işlemlerinin teslimi sonrasında görünen ve üzerinde değişiklik yapılabilecek tek ürün olan kollektörler uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışma sunmak için kullanılmaktadırlar.

Rehau Kollektör Avantajları Neler?

Rehau kollektör kullanacaklar için önemli avantajlar söz konusudur. Hem marka kalitesi hem de profesyonel olarak sunduğu çözümler ile birlikte yerden ısıtma alanında en iyi sonuçların alınmasına yardımcı olur. Rehau kollektör kullanım avantajları başında her odanın sıcaklığının farklı derecelere göre ayarlanmasına imkan vermesi geliyor. Bu sayede odalardaki ısı dengesini koruyabileceğiniz gibi daha çok ya da daha az ısı istediğiniz odaları da kollektör üzerinden çok kolayca belirleyebilirsiniz.

Oransal kontrol sistemleri için en iyi sonucu veren ürün bu sayede en hassas kontrolleri bile çok pratik ve hızlı şekilde yapabilmenize yardımcı olur. Çok kolay açma kapamaya sahiptir ve kullanım esnasında herhangi bir zahmet yaratmaz. Zahmetsiz oluşu herkesin çok kolay şekilde kullanmasına yardımcı olur. Kolay şekilde kullanılmasına rağmen tamamen kullanıcı dostu detaylara sahiptir. Bu bakımdan tam sızdırmazlık özellikleri taşır ve yüksek performans gösterir.

Özel debimetresi sayesinde her radyatör ya da cihaza çok kolay bir şekilde tek bir merkezden ayrı akış kontrollerinin yapılmasına neden olur. Böylece debi kontrolü kullanıcı için zahmetsiz ve pratik bir hal alır. Özel tasarıma sahip tahliye musluğu nedeniyle de bağlantısı yapılmış olan borunun sökülmesine gerek kalmadan hatta meydana gelen çıkışın durdurulmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. İsteğe göre olarak mekanik ve otomatik purjör montajı da yapılabilmektedir.

Isıtma sağlayacak olan boruların cihaza takılması sırasında borular hiçbir şekilde zarar görmez, kolay bir şekilde montajları tamamlanır. Gerekli durumlarda boruların değiştirilmesi ya da sökülmesi gerekiyorsa cihazdan yine çok kolay bir şekilde söküm işlemleri yapılabilir. Sızdırmazlık testi için yüksek puana sahip olan kollektör bu bakımdan kullanım alanı için hiçbir sıkıntı yaratmaz ve her durumda kuruluğunu muhafaza eder.

Bu avantajları ile birlikte Rehau alttan ısıtma kollektörü pek çok alanda kullanım için uygundur. Bu özel tasarım ve üretim kollektörü kullanarak yerden ısıtma alanında çok daha verimli bir şekilde kontrol sağlayabileceksiniz. Aynı zamanda odalara giden ısı derecesinin ayarlanmasını sağlayarak ısıyı da verimli kullanmanıza yardımcı olarak çevre dostu özellikler gösteren kollektör daha iyi ve dönüşümlü enerji elde edebilmeniz için yardımcı oluyor. Başta konutlar olmak üzere Rehau kollektörler işyerleri, mescit, villa, spor salonu, hamam, otel, yurt, pansiyon, çok katlı haneler, alışveriş merkezi, hastane, kreş gibi çok farklı alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılacak olan Rehau kollektörler ile istediğiniz verimli ısıtmayı elde edebilecek, dengeli, yüksek performans ve zahmetsiz ısınmayı en iyi şekilde deneyimle imkanı bulabileceksiniz.

Bizimle İletişime Geçin