Sifonik Yağmur Drenaj Sistemi

35 yıldır tüm Dünya’da ve özellikle Avrupa’ da tercih edilen sifonik sistemin temeli akışkanın enerji denkliği prensibinden yararlanarak suyun herhangi bir eğime gerek kalmadan oluktan ya da çatıdan tahliye edilmesini sağlamaktır. Sifonik Sistem hidrolik hesabının çözümü için Bernoulli’nin akış denkleminden yola çıkılarak hareket edilmiştir. Wavin sifonik yağmur drenaj sisteminde vakum etkisi sistemin tamamen dolu çalışması prensibi ile sağlanmaktadır.

Wavin Sifonik Yağmur Drenaj Sistemi Avantajları

  • Wavin Quicksteam yazılım programı Autocad tabanlı olup 3 aşamalı güvenlik kontrolünden geçmektedir. Yapılan hesaplamalar programı kullanan kişinin insiyatifine bırakılmamıştır.
  • Sistemin tamamen uyumu ve tam verimle çalışabilmesi için kullanılan tüm materyallerin birbiriyle uyumu önemlidir ve malzemelerin tümünün aynı firma tarafından üretilmesi riskleri sıfıra indirmek çok önemli bir etkendir. Wavin sifonik yağmur drenaj sistemi komple bir sistem çözümü sunar.
  • Daha düşük çaplı borular, daha az süzgeç, daha az iniş, daha az boru metrajı: Tüm bunlar kurulum maliyetini düşürmektedir.
  • Yatay borularda eğime gerek kalmadığı için bina içi alan daha verimli kullanılabilir.
  • Wavin’in yatay borular için kullandığı taşıyıcı ray sistemi, sunduğu kolaylıklarla kurulumun en kısa sürede, kolay ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Metal süzgeç kurulumunu basitleştirmek için ise QuickStream süzgeçleri en az parçadan oluşacak şekilde tasarlanmıştır.