Kollektör Nedir? Rehau Wavin Yerden Isıtma Kollektör Fiyatları

Son dönemlerde git gide popülerleşen bir yerden ısıtma sistemleri merak konusu olmaya devam ediyor. Peki bu sistemde kullanılan kollektör ne işe yarar? Kollektör nereye takılır? 

Yerden ısıtma sistemi ısı kaynağından aldığı enerjiyi zemin altından yayarak dağıtan bir ısıtma sistemidir. Bu sayede odalar arasında ısı farkı hemen hemen hiç bulunmaz. Çünkü homojen bir ısı dağılımı sağlar. Dolayısıyla konforlu ve verimli bir ısınma için yerden ısıtma sistemi tercih edilmektedir.  Fakat yerden ısıtma sistemi, en verimli ısınmayı sağlıyor olsa da doğru parçalar ile doğru şekilde uygulanmadığı takdirde beklenen konforu sağlayamaz. Bu nedenle ısınma konforu için doğru parçalara, bileşenlere ihtiyaç duyar. Bu parçalardan biri de kollektörlerdir. 

Kollektörleri kısaca tanımlamak gerekirse, dağıtım elemanıdır diyebiliriz. Kollektörler küçük kesitli birkaç borudan gelen bir sıvının toplandığı boru ya baruların toplandığı ana borudur. Kollektörler büyük çaplı bir giriş ve küçük çaplı çok sayıda çıkış yapılmasını sağlamaktadır. Kollektörlerde tek bir büyük kolon çıkılır ve buradan yatayda çok sayıda istenilen yerlere dağıtım yapılır. Bu sayede çok sayıda kolon nedeniyle beton delinmesi yaşanmasını da önler. Yani özetlemek gerekirse, kollektörler tesisatı çeşitli bölgelere ayırır. Pratikte yerden ısıtma bölgeleri alanın büyüklüğüne göre mümkün olduğunca eşit metrajlara bölünmelidir.

Hangi Kollektör Markalarını Tercih Etmeliyim?

Kollektör, yerden ısıtma sisteminin en önemli parçalarından biridir. Bu nedenle de markanın da önemsenmesi gerekmektedir. Referansları olan kaliteli bir ürün markası tercih edilmelidir. Wavin yerden ısıtma kollektörü ya da Rehau yerden ısıtma kollektörü tercih edilebilir. Bu kollektörleri rahatlıkla monte edebilirsiniz. Otomasyon ürünleri için uyumludur. Doğru parçaları kullanarak yerden ısıtma sistemlerini verimli bir biçimde kullanabilirsiniz. 

Wavin ve Rehau Yerden Isıtma Kollektörünü Nereden Alabilirim?

Wavin yerden ısıtma kollektörü  referansları olan bir markanın ürünüdür. Des Enerji sitemizden online satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Rehau yerden ısıtma kollektörü referansları olan bir markanın ürünüdür. Des Enerji sitemizden online satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Son yıllarda ısıtma sistemlerinde çok popüler olan yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgiler de oldukça merak edilmektedir. “Yerden ısıtma sistemleri nedir ve nasıl ısıtır” sorularının yanı sıra bu sistem için gerekli bileşenlerde oldukça merak konusudur. En önemli parçalarından biri olan kollektörlerin ne işe yaradığı, kollektör fiyatları ve kollektör ayarlanması gibi konular merak edilmektedir.

zemin döşemesi altına kablo veya boruların döşenmesi ile ısınmayı sağlayan sisteme verilen isimdir. Yerden ısıtma sistemleri; sulu borulu yerden ısıtma, elektrik kablolu yerden ısıtma ve karbon film yerden ısıtma olmak üzere üç çeşidi bulunmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri verimli bir ısıtma sağlar. Bunu sağlayan ise kullanılan parçalardır. Bu nedenle doğru parçaların seçilmesi önemlidir. En önemli parçalarından biri de kollektörlerdir.

Dağıtım elemanı olarak da adlandırabileceğimiz kollektörler, tesisatı çeşitli bölgelere ayırır. Kollektörler küçük kesitli birkaç borudan gelen bir sıvının toplandığı boru ya baruların toplandığı ana borudur. Peki kollektör ayarı nasıl yapılır? Kollektör markası hangisi tercih edilmelidir? Kollektör fiyatları nasıldır?

Yerden Isıtma Kollektörü Nasıl Çalışır?

Kollektörlü sistem olarak da adlandırılan sistemde, tek bir kolon çıkılarak, katlardaki kollektör kutularından her bir radyatöre şap içerisinden gidiş-dönüş boruları döşenir.  Borular, seçilen döşeme biçimine ve boru aralığına göre döşendikten sonra her bir ağız kollektöre bağlanır. Kollektörün yeri, yerden ısıtma borusu döşenecek tüm mekanlara uygun uzaklıkta olacak şekilde tespit edilmelidir. Her bir grup ayrı bir vana ile kontrol edilir. Her bir oda için, kollektördeki ilgili grubun vanası kısılarak ya da kapatılarak istenen oda sıcaklığı ayarlanabilir

Yerden Isıtma Kollektörünü Satın Almak İçin Teklif Alın

Yerden ısıtma kollektörü için hangi markaları tercih etmeliyim? Yerden ısıtma kollektörünü nereden alabilirim? ve daha birçok soru…

Yerden ısıtma kollektörü için referansları olan bir marka tercih etmelisiniz. Rehau yerden ısıtma kollektörü  ya da Wavin yerden ısıtma kollektörü alabilirsiniz. Des Enerji sitemizden online satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Ürünlere web sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yerden Isıtma Kollektör Ayarı ve Kollektör Fiyatları

Yerden ısıtma sistemleri son dönemlerde oldukça kullanılmaya başlanan bir ısıtma sistemidir. Bu sistemin parçalarından biri olan kollektörün ayarının nasıl yapıldığı, fiyatları ve tercih edilmesi gereken markalar da merak konusu olmaya devam etmektedir.

Yerden ısıtma kollektör ayarı için, debimetreli kollektör en uygunudur. Defalarca denenerek bir sonuca ulaşmak yerine debimetreli kollektörle çözüm üretilebilir. Debimetreli kollektör her vana üstünde bir debimetre bulunur. Debimetrenin içindeki cisim, suyun debisine göre yükselir veya düşer. Yerden ısıtma kollektör ayarı bu sayede kolaylıkla yapılabilir. Dolayısıyla yerden ısıtma kollektör ayarının, debimetreli kollektör ile çok rahat bir şekilde yapılabileceği söylenebilir. Debi ayarlı kollektörler ile radyatörde dolaşan sıvı miktarını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz. 

Ayrıca reglaj ayarlı kollektörler de bulunmaktadır. Bu kollektörler sayesinde reglaj ayarı ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kollektör otomatik reglaj ayarı sayesinde bütün odaların eşit derecede ısınması sağlanır.

Yerden Isıtma Kollektör Fiyatları Nedir? En Ucuz Kollektör Hangisidir?

Yerden ısıtma sistemleri içerisinde kollektör en önemli parçalarından biridir. Bu nedenle de fiyat araştırması yaparken dikkat edilmelidir. Kaliteli olmayan ve bilinmeyen bir yerden alınan kollektör verimsiz bir ısınmayla daha pahalı bir işlem yapmanıza sebep olabilir. Fiyat / performans değerlendirmesi yapılarak kollektör alınmalıdır. Bu sayede verimli bir ısınma sağlar ve zaten tasarruf edebilirsiniz. Bu nedenle en ucuz kollektör arayışınızda bu detayları mutlaka aklınızda tutmalısınız. Kollektör için önerilen markalar ise Rehau yerden ısıtma kollektörü  ya da Wavin yerden ısıtma kollektörüdür. Alanında uzman markalardan elde edebileceğiniz bu ürünlerle verimli bir ısınma sağlayarak tasarruf edebilirsiniz. 

 Yerden Isıtma Kollektörünü Nereden Alabilirim? En İyi Kollektör Markası Hangisi?

Yerden ısıtma kollektörü için hangi markaları tercih etmeliyim? Yerden ısıtma kollektörünü nereden alabilirim? ve daha birçok soru…

 Sizin için en uygun kollektörü almak istiyorsanız bize ulaşın. Rehau yerden ısıtma kollektörü  ya da Wavin yerden ısıtma kollektörü önerilen, referanslı, kaliteli markalardır. En uygun kollektör fiyatları ve verimli bir ısınma için Des Enerji’ye ulaşmanız yeterli olacaktır.

Hemen İletişime Geçin!